З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Лекція для учнів Чорнянської загальноосвітньої школи

02 Гру 2016

02 грудня 2016 року головним спеціалістом Каховського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Малінко Наталією Анатоліївною прочитано лекцію для школярів Чорнянської загальноосвітньої школи I-III ступенів на тему: «Основи сімейного законодавства України».

Учнів було ознайомлено з положеннями Конституції України та Сімейного кодексу України  – основних нормативно-правових актів, що регулюють сімейні відносини в Україні.

kahovka-lektsiya

Відповідно до статті 32 Конституції України регулювання сімейних відносин здійснюється з урахуванням права на таємницю особистого життя їх учасників, їхнього права на особисту свободу та недопустимості свавільного втручання у сімейне життя.

Статтею 52 Конституції України передбачено, що діти рівні в своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом. Утримання  та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. Держава заохочує і підтримує благодійницьку діяльність щодо дітей.


Сімейний кодекс України визначає засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права та обов’язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових та майнових прав та обов’язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім’ї та родичів. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.