З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Пізнавально – святковий захід «Діалог культур: роми в історичному просторі»

21 Жов 2016

20 жовтня спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Тетяна Бурдюг та Олександра Бельдюгіна прийняли участь у пізнавально–святковому заході «Діалог культур: роми в історичному просторі», присвячений захисту прав ромської національної меншини, яке відбувалося  в Херсонському  музичному училищі.

Незвичайну творчу акцію Херсонське міське товариство циган підготувало разом із Херсонською обласною філармонією за підтримки  Міжнародного фонду «Відродження».  Основною задумкою організаторів було не лише подарувати гостям естетичне задоволення від музики й вокалу відомих колективів, а й докладно висвітлити культуру, звичаї, історію ромського народу, його сьогодення. Активну участь в проведенні цього заходу прийняла міжнародна громадська організація ромів «КЭТАНЭ». Організація надає консультації спрямовані на безпосередню правову та юридичну допомогу ромам у Херсонській області, допомогу ромам у стосунках з правоохоронними органами, органами державної влади та сприяння в отриманні різного роду юридичних, ідентифікаційних, соціальних документів. Одним із найважливіших напрямків є питання працевлаштування молоді, допомога в отриманні субсидій, ідентифікаційних документів та інше.

dscn4530

Головне територіальне управління юстиції в подальшому так і буде співпрацювати з даною організацією та підтримувати ромську національну меншину.

dscn4540

Присутні почули розповідь про сторінки ромської історії, такі як голокост ромів, дискримінаційні прояви стосовно цієї нацменшини, гоніння. Водночас і про яскраву ромську культуру, традиції, про знаменитих ромів.

dscn4550

В заході також приймали участь, народна артистка України  Наталія Лелеко, Заслужена артистка України Тетяна Григор’єва, Заслужена працівниця культури України Наталія  Левченко. Захід супроводжувався милозвучною музикою, яку виконували лауреат національних конкурсів камерний оркестр «Гілея» з диригентом Владиславом Белявським.

Наприкінці урочистостей було показано відеофільми, перший з яких проглянули про видатних ромів зі всього світу, інший – документальний під назвою «Голокост ромів», де продемонстровано їх знищення фашистами на території окупованої України в 1941 – 1944 роках.

Завершився концерт виступом художнього колективу Херсонського міського товариства циган.

dscn4542