З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Проведено оперативну нараду з арбітражними керуючими

30 Лис 2016

30 листопада  2016 року під головуванням першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонської області Олега Предместнікова проведено оперативну нараду з арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами).

img_4177

 Під час наради було обговорено загальний стан порушених проваджень по справам про банкрутство суб’єктів господарської діяльності та питання заборгованості  виплати заробітної плати, яка існує на 16 підприємствах Херсонської області у сумі понад 22 мільйона гривень.

img_4185

Присутні арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) надали пояснення щодо стану заборгованості на  підприємствах та шляхи вирішення вказаної проблеми, а саме:

 Дочірнє підприємство ДАК «Хліб України» «Хлібна база 75» , ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр», ДП ДАК «Хліб України» «Партизанський елеватор» – підприємства, які включені до переліку підприємств, які  не підлягають приватизації та продовжують знаходитися в стані розпорядження майном. Зміни відбудуться лише за умови виведення вказаних підприємств з переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Наразі є законопроект, в якому запропоновано виключення  підприємств з вищевказаного переліку, і там є підприємства Херсонщини, але коли це трапиться і яке буде прийнято рішення невідомо.

 Приватне виробниче – комерційне підприємство «Аверс» має приватну форму власності. Вказане підприємство знаходиться в стадії ліквідації. На підприємстві існує заборгованість по заробітній платі у сумі 21686,84 тис. грн.,яка не погашена і перспектив її  погашення немає, оскільки відсутнє ліквідне майно. Засідання суду призначено на  01 грудня поточного року, на ньому має бути затверджено звіт та ліквідаційний баланс і прийнято рішення про ліквідацію підприємства. Така ж ситуація і стосовно КП «Дніпровський ХБК» Виконавчого комітету Херсонської міської ради, форма власності якого комунальна, існуюча заборгованість не погашена і перспективи її погашення відсутні. Лише після ліквідації вказаних підприємств – боржників, заборгованість вважатиметься погашеною  відповідно до положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

img_4195

 ЗАТ «Науково – виробниче об’єднання “Синта”» знаходиться у стадії санації. Погашення заборгованості, у тому числі по заробітній платі, відбудеться після затвердження судом плану санації. Судове засідання призначено на 12.12.2016 року.

 СТОВ «Червонофлотець» знаходиться в стані ліквідації. Підприємство  має заборгованість заробітній платі у сумі 294,6 тис. грн. Вказаний борг  мали погасити за рахунок реалізованого майна, але  прокуратура оскаржила проведення прилюдних торгів та суд визнав їх недійсними, у зв’язку з чим погашення боргу не відбулося. У подальшому арбітражним керуючим звернувся з позовом  про повернення майна власнику до   Нововоронцовського   районного суду  Херсонської області, який було задоволено, але рішення суду оскаржено в апеляційному порядку. Розгляд справи призначено на 06.12.2016.

Підприємство ВАТ «Херсонські комбайни» знаходиться в стані ліквідації. Наразі звіт затверджено комітетом кредиторів, слухання справи призначено на 05.12.2016.

 ПАТ «Таврійська будівельна компанія» знаходиться в стадії розпорядження майном, погашення заборгованості проводиться за рахунок того, що компанія виготовляє цеглу, хоча ця продукція і є сезонною.

 У ході заходу прийнято рішення про проведення постійного контролю щодо погашення заборгованості із виплат заробітної плати.

 
img_4191