З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Проведено оперативну нараду з арбітражними керуючими

28 Вер 2016

28 вересня 2016 року під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонської області Костянтина Хутковського проведено оперативну нараду з арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами).

В ході проведення наради  висвітлено  загальну кількість порушених проваджень по справам про банкрутство суб’єктів господарської діяльності та акцентовано увагу на заборгованість із виплати заробітної плати, яка існує на  16 підприємствах  Херсонської області   у сумі 22 707,5 тис. грн.

img_1669

Присутні  арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) надали пояснення щодо стану заборгованості на  підприємствах та   шляхи вирішення вказаної проблеми, а саме:

Дочірнє  підприємство ДАК «Хліб України» «Хлібна база 75, ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр», ДП ДАК «Хліб України» «Партизанський елеватор» – це підприємства, які включені  до переліку підприємств, які не підлягають приватизації, форма власності –  державна,  погашення існуючої заборгованості  із заробітної плати  не відбувається і така можливість з’явиться тільки у разі виведення підприємства з переліку підприємств, які не підлягають приватизації.

Приватне виробниче – комерційне підприємство «Аверс» має приватну форму власності. Вказане підприємство знаходиться в стадії ліквідації. На підприємстві існує заборгованість по заробітній платі у сумі 21686,84 тис.  грн.,яка не погашена і перспектив її  погашення немає, у зв’язку з відсутністю будь-яких майнових активів у банкрута,  така ж ситуація і стосовно КП «Дніпровський ХБК» Виконавчого комітету Херсонської міської ради,  форма власності у якого комунальна, заборгованість  підприємства складає 153,3тис. грн. Наразі ліквідаторами планується  подання до господарського суду звіту та ліквідаційного балансу банкрутів. Після ліквідації вказаних підприємств – боржників заборгованість вважатиметься погашеною, відповідно до положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

СТОВ «Червонофлотець» знаходиться у стадії ліквідації та має заборгованість по заробітній платі у сумі 294,6 тис.грн.  Вказаний борг  мав бути погашеним за рахунок реалізованого майна, але  проведення прилюдних торгів було оскаржено та у подальшому судом торги визнано  недійсними, у зв’язку з чим погашення боргу не відбулося. У подальшому ліквідатор  звернувся до   Нововоронцовського   районного суду  Херсонської області з позовом про повернення майна власнику, який був позов задоволено, але рішення суду оскаржено в апеляційному порядку.

Підприємство ВАТ «Херсонські комбайни» знаходиться в стані ліквідації має заборгованість  у сумі 140,0тис.грн, яка буде погашена  після затвердження звіту ліквідатора судом.

ЗАТ «Науково – виробниче об’єднання “Синта» знаходиться у стадії санації, форма власності приватна, існуюча заборгованість по заробітній платі складає 244,6тис.  грн. Погашення вказаної заборгованості відбудеться після затвердження судом плану санації. Судове засідання призначено на 12.12.2016 року.

ПАТ «Таврійська будівельна компанія» наразі знаходиться в стадії розпорядження майном, підприємство мало  заборгованість по заробітній платі понад два мільйони гривень, в серпні місяці поточного року погашено 414204,0грн., наразі борг складає 934,2тис. грн., тобто погашення боргу проводиться за рахунок того, що компанія виготовляє  цеглу хоча  ця продукція є сезонною.

img_1677

У ході заходу прийнято рішення  про  проведення постійного контролю щодо погашення заборгованості із виплат заробітної плати.