З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Проведено внутрішнє навчання з працівниками відділу

30 Вер 2016

29 вересня 2016 року в.о. начальника відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції Тетяною Литвинчук  проведено внутрішнє навчання зі спеціалістами відділу на тему «Контроль за дотриманням судовими експертами нормативно – правових актів з питань судово-експертної діяльності».

В ході проведення навчання  наголошено, що метою контролю за діяльністю судових експертів є перевірка дотримання ними вимог нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності (далі − перевірка). Контроль за дотриманням ними вищезазначених вимог здійснюється Міністерством юстиції України та його територіальними органами (головними територіальними управліннями юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі (далі − головні територіальні управління юстиції) або за їх дорученням районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними управліннями юстиції) із залученням фахівців науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України шляхом проведення перевірок.

Перевірка судових експертів може бути плановою, яка здійснюється не частіше одного разу на три роки, як правило, за один рік до закінчення терміну дії свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, та позаплановою.

Підставою для проведення планової перевірки судових експертів є графік проведення такої перевірки, який на рік  складається за погодженням з керівником науково-дослідної установи судових експертиз Міністерства юстиції України відповідно до Інструкції про особливості здійснення судово-експертної діяльності атестованими судовими експертами, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах, затвердженою наказом Міністерства юстиції України 12.12.2011 №3505/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 002015 №1659/5), зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2011р. за № 1431/20169 та затверджується начальником відповідного головного територіального управління юстиції відповідно до зон регіонального обслуговування науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України.

Підставою для проведення позапланової перевірки є виявлення Міністерством юстиції України ознак невиконання чи неналежного виконання судовим експертом вимог нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності. Позапланова перевірка проводиться за дорученням Міністерства юстиції України в межах питань, зазначених у дорученні.

Ухилення судового експерта від проведення перевірки та створення будь-яких перешкод у її проведенні є підставою для порушення питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

 Спеціалістам відділу  акцентовано увагу на неухильне дотримання чинного законодавства України при проведенні перевірок діяльності атестованих судових експертів, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах.

na-sayt-30-09