З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Рекомендаційний лист щодо вчинення посвідчувальних написів

08 Гру 2016

До відома нотаріусів області!

Відповідно до положень статті 48 Закону України «Про нотаріат», глави 10 розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, та пункту 6.14 Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2010 № 3253/5 (далі – Правила), при посвідченні  правочинів,  засвідченні  вірності  копій  (фотокопій)  документів   і  виписок з них,  справжності підпису на документах, вірності перекладу документів з однієї мови на  іншу, при посвідченні часу пред’явлення документа, при видачі дублікатів на відповідних документах  вчиняються посвідчувальні написи за формами, установленими додатком 25 до Правил.

Згідно вимог чинного законодавства посвідчувальний напис може бути розміщений як на лицьовому боці оформлюваного документа, так і на зворотному боці спеціального бланка нотаріального документа.

Якщо посвідчувальний напис не вміщується на нотаріально оформлюваному документі, він має бути продовжений на прикріпленому до документа спеціальному бланку нотаріального документа, якщо нотаріальна дія вчинялась на спеціальному бланку нотаріального документа.

У цьому випадку аркуші, на яких викладено текст документа, і аркуш з продовженням посвідчувального напису скріплюються у спосіб, що неуможливлює їх роз’єднання без порушення цілісності, тобто прошиваються, нумеруються, кількість їх скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.

Якщо посвідчувальний напис викладається на звороті оформлюваного документа, то на лицьовому боці  останньої сторінки документа зазначається частина посвідчувального напису, починаючи з найменування міста (селища, району), де знаходиться державна нотаріальна контора або робоче місце приватного нотаріуса, а на його зворотній бік переноситься інша частина найменування.

Посвідчувальний напис повинен бути написаний зрозуміло, чітко, без підчисток. Дописки та будь-які виправлення, зроблені у тексті посвідчувального напису, застерігаються нотаріусом, який вчиняв нотаріальну дію, після посвідчувального напису, скріплюються його підписом і печаткою із зазначенням дати. При цьому всі виправлення мають бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене так і помилково написане, а потім закреслене.

Для вчинення посвідчувальних написів можуть застосовуватись штампи з текстом відповідного напису.

Слід зазначити, що у разі відсутності необхідних посвідчувальних написів, які б відповідали вчинюваній нотаріальній дії, можуть застосовуватися ті форми, які найбільше відповідатимуть цій нотаріальній дії, із застосуванням окремих елементів інших посвідчувальних написів.

Враховуючи вищевикладене, при вчиненні посвідчувальних написів на нотаріальних документах Вам необхідно дотримуватись вищевказаних вимог чинного законодавства та форм посвідчувальних написів, встановлених додатком 25 до Правил.