З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Урок правового виховання для учнів Херсонської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів природно-математичного циклу

21 Жов 2016

18 жовтня 2016 року Олександрою Бельдюгіною провідним спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно–правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Херсонській області було проведено урок правового виховання для учнів Херсонської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів природно-математичного циклу з теми: «Права та обов’язки дитини в школі. Відповідальність за їх порушення».

Головною проблемою суспільства була і залишається необізнаність про права та обов’язки дитини. Протягом часу ситуація змінювалась, було прийнято безліч міжнародних та національних нормативно-правових актів, про що відмітив спеціаліст. Учнів було ознайомлено з основними правами, якими вони володіють з самого народження. Було розглянуто декілька актуальних ситуацій, в яких так чи інакше порушувались права людини, після чого школярі дали чіткі та розгорнуті відповіді щодо кваліфікації таких діянь та як вони їх розуміють. Також, було проведено опитування на знання основних положень щодо прав людини, яка відповідальність наступає за порушення цих прав. В ході проведення заходу спеціаліст висвітлив питання щодо віку з якого особи підлягають відповідальності за скоєння правопорушень, притягнення до відповідальності батьків та осіб, які їх замінюють. Було наведено приклади найбільш поширених правопорушень серед підлітків.

sanichka

За результатами проведення уроку учні усвідомили, що дотримання та використання своїх прав та обов’язків сприяє розвитку дитини як особистості, а саме, розвитку її розумових, фізичних здібностей, виховання моральних якостей та національної свідомості.

sanichka-f-2