З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Виховний захід для учнів Херсонського НВК «ШГП»

08 Гру 2016

08 грудня 2016 року Олександрою Бельдюгіною провідний спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції  у Херсонській області було проведено виховний захід для учнів Херсонського навчально-виховного комплексу «Школа гуманітарної праці» Херсонської міської ради на тему: «Міжнародний день прав людини як відправна точка фіксування та визнання основних людських прав і свобод». Метою заходу було ознайомити дітей з основними правами людини та допомогти дітям усвідомити важливість їх дотримання.

4uqfjpj1nuw

Представником юстиції було проведено опитування щодо знання кожним учнем своїх прав. Вся аудиторія активно приймала участь в обговоренні важливості володінням правами. Учні активно відповідали на питання: «Чи потрібні права дитині?» та «Яку роль відіграють нормативно-правові акти, в яких ці права закріплені?».

Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини.

Права людини набули цінності, яка належить усьому міжнародному співтовариству, і отримали обґрунтування в міжнародному праві як правовий стандарт, до якого повинні прагнути всі народи і держави. Україна також сприяє цьому і намагається створити якнайкращі умови для дотримання прав кожного.

nnkpnecmkly

Спеціаліст наголосила на тому, що Загальна декларація прав людини — важливий документ, але в ньому говориться про людей загалом — і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави. Тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». І наша держава також ратифікувала її.

Фахівцем було висловлено побажання дітям бути обізнаними в своїх правах, дотримуватись прав інших, виконувати свої обов’язки. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх, тому що ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.