З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги: відбувся другий етап чергового конкурсу з відбору адвокатів

30 Бер 2015

Важливу роль у забезпеченні реалізації, захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина в Україні як демократичній, правовій державі відведено праву особи на правову допомогу, закріпленому у статті 59 Конституції України. Це право є одним із невід’ємних прав людини.

Гарантія права на правову допомогу є не тільки конституційно-правовим обов’язком держави, а й дотриманням взятих Україною міжнародно-правових зобов’язань, зокрема, відповідно до положень Загальної декларації прав людини 1948 року.

Безоплатна вторинна правовою допомога надається центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Конкурс адвокатів (1)

Відбір адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги проходить у вигляді конкурсу, організацію та проведення котрого покладено на головні управління юстиції Міністерства юстиції в регіонах.

Так, 28 березня 2015 року на базі Головного територіального управління юстиції у Херсонській області відбувся другий етап сьомого конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. На цьому етапі одночасно у всіх регіонах України конкурсанти взяли участь в анонімному письмовому тестуванні.

Конкурс адвокатів (2)

Оцінювала правильність відповідей конкурсантів конкурсна комісія на чолі із в.о. начальника ГТУЮ у Херсонській області Олегом Предместніковим.

Крім членів комісії на заході була присутня спостерігач від Координаційного центру з надання правової допомоги Вікторія Мітько.

Після перевірки вірності наданих претендентами відповідей їх чекає третій, заключний етап – індивідуальна співбесіда, під час якої оцінюються рівень його мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості та вміння представити приклади надання ним правової допомоги.