З метою протидії та запобіганню корупції в органах юстиції Херсонщини начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області запровадив електронну «скриньку довіри» у соціальній мережі Facebook. Подолаємо корупцію разом!>

Відповіді на питання, що найчастіше порушуються у зверненнях громадян

ЗВІТ про розгляд запитів на отримання публічної інформації, які надійшли до Головного управління юстиції станом на 01 серпня 2014 року

канцелярія
01 Сер 2014

До Головного управління юстиції у Херсонській області   за період з 08 січня 2014 року по 01 серпня 2014 року надійшло 24 письмових запита на отримання публічної інформації (22 запити – поштою, 2 – на електронну адресу), які розглянуто у строки, визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Чи всі індексують зарплату працівників?

індексація
25 Кві 2014

Питання: У нас зарплата не змінювалася вже кілька років. Хоч отримуємо її щомісяця, і це добре. Але ціни зростають, тож реально її вистачає на меншу кількість покупок. На деяких підприємствах зарплату індексують, а у нас ні. Чи всі роботодавці зобов’язані індексувати зарплату працівників, чи це на їхній розсуд?

Як не втратити дачу в Криму?

17 Кві 2014

Питання: У наших родичів, які проживають у Києві, є дача в Криму. Вони їздять туди лише влітку. А нині переймаються, щоб не залишитися без цієї дачі. Чи потрібно буде якось переоформляти документи на цю нерухомість і чи має право хтось її забрати?

Чи можна взяти відпустку за три роки?

27 Бер 2014

Питання: Я вже три роки не був у відпустці через виробничу необхідність. Тепер вирішив узяти невикористані відпустки, однак власник підприємства погоджується надати мені відпустку тільки за останній рік. А за решту пропонує грошову компенсацію. Каже, якщо людина не використала відпустку, то через рік вона вже не дійсна. Чи так це насправді, і чи можу я […]

Інформація щодо застосування Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей

360349_20130201195628
21 Бер 2014

Головним управлінням юстиції у Херсонській області розроблено методичні рекомендації на тему: “Застосування Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей”.

УВАГА! Про військовий обов’язок і військову службу

911law.in_.ua-viska
20 Бер 2014

ІНФОРМАЦІЯ щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов’язаних, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, резервістів, а також військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом)

Як виправити помилку в “житловому” документі?

25 Лют 2014

Питання: Моя мама з 1961 року мешкає в одноповерховому чотириквартирному будинку. У 1993 році вона, як і решта сусідів, приватизувала свою квартиру. Це 29/100 житлового будинку. Нині склалася така ситуація, що вона не може продати своє житло

Не можна позбавляти послуги водовідведення

14 Лют 2014

Питання: Чи мають право комунальники позбавляти громадян, які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги, права безперебійного користування послугами водовідведення? Хіба шлях судового розв’язання проблеми і дій судових виконавців хтось скасовував? І хіба правомірно встановлювати заглушки у квартирах, мешканці яких мають борги?

Стосовно договору оренди земельної ділянки

24 Січ 2014

Відповідно до вимог статті 90 Земельного кодексу України (далі – ЗК) власник земельної ділянки має право передавати земельну ділянку в оренду.

Як домогтися плати за використання власного авто зі службовою метою?

10 Січ 2014

Питання: Коли оформлявся на роботу, власник приватного підприємства висунув умову, щоб я використовував власний автомобіль для робочих завдань.

Сплата аліментів боржником

24 Тра 2012

питання: “До яких органів виконавчої влади потрібно звернутися у разі відмови боржника від сплати аліментів?”